»

maj 17

Klubowe Mistrzostwa Polski I runda – 14-16.05.2021 Włocławek

logo_KMP_2021_web2

W dniach 14-16.05.2021 roku silna 36-osobowa reprezentacja klubu HKS Azymut Mochy uczestniczyła w I rundzie Klubowych Mistrzostw Polski we Włocławku.
               Na starcie zawodów organizowanych przez UKS Orientuś Łódź stanęło ponad 700 zawodników reprezentujących kluby specjalizujące się w orientacji sportowej z całej Polski.
               W piątek 14.06 rywalizowaliśmy podczas biegu sprinterskiego przemierzając tereny parku wzdłuż rzeki Zgłowiączki, uliczki i zaułki miasta, by przebiec metę na Starym Rynku Włocławka. W kategorii K12 z 30-sekundową przewagą zwyciężyła Milena Miś pokonując 40 zawodniczek, w tym koleżanki klubowe: Zosię, Hanię, Amelkę, Magdę i Weronikę, które zajęły kolejno 11, 12, 15, 23 i 31 miejsce. Bardzo dobry bieg zaliczył Tobiasz Wyrwa zajmując w swojej kategorii M14 7 miejsce (do 6 zabrakły tylko 3 sekundy). Wśród juniorek najlepiej pobiegała Estera Karkut zajmując miejsce 9 a startująca w kobiecej Elicie Katarzyna Durzyńska miejsce 11. Swój wkład w rywalizacji klubowej mieli także weterani, gdzie srebrny medal w swojej kategorii wiekowej zdobyła Barbara Nowak.
               Areną biegu klasycznego i sztafetowego były tereny nad Jeziorem Wójtowskie Małe z bogatą, stosunkowo skomplikowaną rzeźbą, z przewagą drzewostanu iglastego, w wielu miejscach o utrudnionej przebieżności.
               Podczas biegu klasycznego swoją bardzo dobrą dyspozycję potwierdziła Milena Miś zdobywając w kategorii K12 złoty medal. Na drugim stopniu podium stanęła jej klubowa koleżanka Magdalena Kaźmierczak. Dobrze pobiegły także: Amelia Bohne (8 miejsce) oraz Hania Paterek (miejsce 11). Wśród juniorek najlepiej swoje trasy pokonały: Aleksandra Szmyt zajmując miejsce 8 oraz Anna Dreier- miejsce 10. Najlepsi wśród weteranów to: Barbara Nowak – medal brązowy, Elżbieta Golinowska (miejsce 7), Karol Gorzelniak (miejsce 8) oraz Grzegorz Seweryn (miejsce 11).
               W niedzielnych biegach sztafetowych reprezentanci klubu zdobyli 3 medale: W kategorii K12 złoty medal drużyna w składzie: Milena Miś, Hanna Paterek i Magdalena Kaźmierczak oraz medal brązowy Zofia Gorzelniak, Amelia Bohne i Weronika Seweryn. W kategorii K16 brązowy medal wywalczyły: Estera Karkut, Anna Dreier i Aleksandra Szmyt. Drużyna chłopców (Mikołaj Niedzielski, Fabian Młynkowiak i Julian Franc) w kategorii M12 zajęła miejsce 6.
               Podczas zawodów wręczone zostały także nagrody dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych za rok 2020. I tak w kategorii K12 trzecią zawodniczką w Polsce była Milena Miś, natomiast wśród weteranek w swojej kategorii wiekowej 2 miejsce zajęła Barbara Nowak.

Drużyna

ranking 2020 3 miejsce K12 Milena MiśRanking za 2020 rok- 3 miejsce Milena Miś

spint drużyna

start sprintu- Milena Miś złoty medal

Sprint złota MilenaSprint- złoty medal Milena Miś K12

sprint 2 miejsce BNSprint- srebrny medal Barbara Nowak

klasyk K12 podiumKlasyk złota Milena, srebrna MagdaKlasyk- złoty medal Milena Miś, srebrny medal Magdalena Kaźmierczak K12

brąz klasyk BNKlasyk- brązowy medal Barbara Nowak

Sztafety K12Sztafety- złoty medal (Milena Miś, Hanna Paterek, Magdalena Kaźmierczak), brązowy medal (Zofia Gorzelniak, Amelia Bohne, Weronika Seweryn)

brązowe medalistki K16Sztafety- brązowy medal K16 (Estera Karkut, Anna Dreier, Ola Szmyt)

sztafety M12 6 miejsceSztafety- 6 miejsce M12 (Mikołaj Niedzielski, Fabian Młynkowiak, Julian Franc)