«

»

cze 26

Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Poznań, 18 czerwca 2014

18 czerwca w Poznaniu odbył się ostatni w tym roku szkolnym finał Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się na Golęcinie na terenie Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu. Ponad 600 uczniów z różnych zakątków naszego województwa rywalizowało w indywidualnym i drużynowym biegu na orientację. Oczywiście nie mogło na tej imprezie zabraknąć zawodników z Moch. Bezapelacyjnie pierwsze miejsce drużynowo wywalczyły nasze gimnazjalistki, które zajęły indywidualnie trzy pierwsze miejsca (1m. Julia Seidel, 2m. Julia Kalitka, 3m. Kasia Nowacka). Dziewczynki ze szkoły podstawowej również jako drużyna były pierwsze (indywidualnie 2m. Jagoda Seidel, 3.m Nadia Kędzierska). Chłopcy z gimnazjum w Mochach drużynowo wywalczyli II miejsce, indywidualnie zwyciężył Marek Firlej. Chłopcy ze szkoły podstawowej w Mochach zajęli III miejsce (również trzeci indywidualnie był Mikołaj Paterek).
Starsi zawodnicy Azymutu reprezentowali swoje szkoły ponadgimnazjalne. I tak wśród dziewcząt wygrał ZSO Wolsztyn (indywidualnie Kasia Kalitka IV miejsce), przed LO VIII Poznań (Zosia Galla indywidualnie I miejsce). Chłopcy reprezentujący ZSO Wolsztyn zajęli drużynowo III miejsce. W sumie zawodnicy z Moch (obecni uczniowie i absolwenci) wrócili ze stolicy Wielkopolski z 30 medalami.