«

»

lip 21

EYOC, GPP, Wawel Cup

W dniach 1-3 lipca br. w Jarosławiu odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Biegu na Orientację (EYOC). Jedną z czterech reprezentantek Polski w kategorii K18 była Julia Seidel.

Julia udziela wywiadu po swoim biegu sprinterskim (8 miejsce)Zawodniczka HKS Azymut Mochy uczestniczyła w biegu klasycznym oraz sprinterskim. Właśnie w biegu sprinterskim Julia jest aktualną wicemistrzynią Polski i niejako specjalizuje się w tej konkurencji. Potwierdziła to w niedzielę na rynku w Jarosławiu zajmując wysokie 8 miejsce w stawce blisko 100 zawodniczek z całej Europy. Spora grupa zawodników Klubu dopingowała swoja koleżankę, gdyż uczestniczyli w zawodach Grand Prix Polonia (towarzyszącym mistrzostwom). W trzydniowych zmaganiach najlepiej wypadli Nadia Kędzierska (3 m.), Gracjan Cupryś (2m.) a w kategoriach weterańskich Paweł Golinowski (1m.), Mariusz Plesiński (1m.) i Barbara Nowak (2m.).
W dniach 6-10 lipca uczestniczyliśmy w Pucharze Wawelu w Krakowie i okolicach. Wawel CUP to największe międzynarodowe zawody w Polsce składające się z pięciu etapów. Pierwsze dwa dni biegi były rozgrywane w trudnym górskim terenie w pobliżu Bronaczowej, trzeci dzień to bieg miejski po Krakowie a ostatnie dwa biegi odbyły się w okolicach Krzeszowic w skałkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W międzynarodowym towarzystwie (startowali zawodnicy z 20 państw) nasi klubowicze zaprezentowali się bardzo dobrze. I tak Zosia Galla wygrała w kategorii K18, druga była Marta Murawska. W M18 i M12 na drugich miejscach zawody ukończyli bracia Cupryś: Gracjan i Amadeusz. Jak zwykle dobrze wypadli nasi mastersi – Paweł Golinowski wygrał kategorię M35 a Barbara Nowak była druga w K45 podobnie Patryk Pietrzak w M35-40S. Dodatkowo w kategoriach K21B i M21B trzecie miejsca zajęli: Katarzyna Durzyńska i Janusz Put. Julia Seidel postanowiła wystartować w K21 i zajęła w generalce 7. miejsce, warto odnotować jednak, że była najlepsza wśród seniorek w biegu miejskim. Pod nieobecność Nadii honoru Klubu w kategorii K14 dzielnie broniła Lidka Piwowar zajmując wysokie 5. miejsce.
Julia z kolegą z reprezentacji Polski Marta Murawska na podium Paweł Golinowski 1. miejsce M35 Podium Wawel CUP KM18